Poks 1964. aasta suveolümpiamängudel
18. suveolümpiamängude võistlused poksis peeti 11. kuni 23. oktoobrini Jaapanis Tōkyōs. Võistluspaik oli Kōrakuen Hall, võisteldi kümnes kaalukategoorias.
Osalejad[muuda | muuda lähteteksti]
Võistlustel osales 269 võistlejat 56 riigist. Vanim osaleja oli John Elliott (Jamaica; sündinud 8. juunil 1931) ja noorim Luiz Fabre (Brasiilia; sündinud 24. veebruaril 1948).
Val Barkeri karikas[muuda | muuda lähteteksti]
Val Barkeri karika parima tehnikaga poksijale sai II keskkaalu (kuni 75 kg) kuldmedali- ja olümpiavõitja Valeri Popentšenko (NSV Liit).
Medalitabel[muuda | muuda lähteteksti]
Kokku said medaleid 17 riigi või võistkonna võistlejad.
Koht | Riik | Kuld | Hõbe | Pronks | Kokku |
---|---|---|---|---|---|
1 | NSV Liit (URS) | 3 | 4 | 2 | 9 |
2 | Poola (POL) | 3 | 1 | 3 | 7 |
3 | Itaalia (ITA) | 2 | 0 | 3 | 5 |
4 | USA (USA) | 1 | 0 | 3 | 4 |
5 | Jaapan (JPN) | 1 | 0 | 0 | 1 |
6 | SÜV (EUA) | 0 | 2 | 1 | 3 |
7 | Filipiinid (PHI) | 0 | 1 | 0 | 1 |
Lõuna-Korea (KOR) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Prantsusmaa (FRA) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
10 | Bulgaaria (BUL) | 0 | 0 | 1 | 1 |
Ghana (GHA) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Iirimaa (IRL) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Mehhiko (MEX) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Nigeeria (NGA) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Soome (FIN) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Tuneesia (TUN) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Uruguay (URU) | 0 | 0 | 1 | 1 |
Punktitabel[muuda | muuda lähteteksti]
Kokku said olümpiasüsteemi punkte 33 riigi või võistkonna võistlejad.
Koht | Riik | Kuld (7 p) | Hõbe (5 p) | Pronks (3,5 p) | 5. koht (0,75 p) | Kokku |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | NSV Liit (URS) | 3 (21) | 4 (20) | 2 (7) | 1 (0,75) | 48,75 |
2 | Poola (POL) | 3 (21) | 1 (5) | 3 (10,5) | 1 (0,75) | 37,25 |
3 | Itaalia (ITA) | 2 (14) | 0 | 3 (10,5) | 0 | 24,5 |
4 | USA (USA) | 1 (7) | 0 | 3 (10,5) | 0 | 17,5 |
5 | SÜV (EUA) | 0 | 2 (10) | 1 (3,5) | 2 (1,5) | 15 |
6 | Jaapan (JPN) | 1 (7) | 0 | 0 | 1 (0,75) | 7,75 |
7 | Filipiinid (PHI) | 0 | 1 (5) | 0 | 1 (0,75) | 5,75 |
Lõuna-Korea (KOR) | 0 | 1 (5) | 0 | 1 (0,75) | 5,75 | |
9 | Rumeenia (RUM) | 0 | 0 | 0 | 6 (5,25) | 5,25 |
10 | Ghana (GHA) | 0 | 0 | 1 (3,5) | 2 (1,5) | 5 |
Prantsusmaa (FRA) | 0 | 1 (5) | 0 | 0 | 5 | |
12 | Bulgaaria (BUL) | 0 | 0 | 1 (3,5) | 1 (0,75) | 4,25 |
Iirimaa (IRL) | 0 | 0 | 1 (3,5) | 1 (0,75) | 4,25 | |
Mehhiko (MEX) | 0 | 0 | 1 (3,5) | 1 (0,75) | 4,25 | |
Nigeeria (NGA) | 0 | 0 | 1 (3,5) | 1 (0,75) | 4,25 | |
16 | Soome (FIN) | 0 | 0 | 1 (3,5) | 0 | 3,5 |
Tuneesia (TUN) | 0 | 0 | 1 (3,5) | 0 | 3,5 | |
Uruguay (URU) | 0 | 0 | 1 (3,5) | 0 | 3,5 | |
19 | Argentina (ARG) | 0 | 0 | 0 | 2 (1,5) | 1,5 |
Kuuba (CUB) | 0 | 0 | 0 | 2 (1,5) | 1,5 | |
Tšehhoslovakkia (CZS) | 0 | 0 | 0 | 2 (1,5) | 1,5 | |
ÜAV (UAR) | 0 | 0 | 0 | 2 (1,5) | 1,5 | |
23 | Austraalia (AUS) | 0 | 0 | 0 | 1 (0,75) | 0,75 |
Birma (BUR) | 0 | 0 | 0 | 1 (0,75) | 0,75 | |
Brasiilia (BRA) | 0 | 0 | 0 | 1 (0,75) | 0,75 | |
Hispaania (SPA) | 0 | 0 | 0 | 1 (0,75) | 0,75 | |
Niger (NGR) | 0 | 0 | 0 | 1 (0,75) | 0,75 | |
Pakistan (PAK) | 0 | 0 | 0 | 1 (0,75) | 0,75 | |
Suurbritannia (GBI) | 0 | 0 | 0 | 1 (0,75) | 0,75 | |
Taani (DEN) | 0 | 0 | 0 | 1 (0,75) | 0,75 | |
Tšiili (CHI) | 0 | 0 | 0 | 1 (0,75) | 0,75 | |
Uganda (UGA) | 0 | 0 | 0 | 1 (0,75) | 0,75 | |
Ungari (HUN) | 0 | 0 | 0 | 1 (0,75) | 0,75 |
Kärbeskaal (kuni 51 kg)[muuda | muuda lähteteksti]
Koht | Võistleja | Riik |
---|---|---|
1. | Fernando Atzori | Itaalia (ITA) |
2. | Artur Olech | Poola (POL) |
3. | Robert Carmody | USA (USA) |
3. | Stanislav Sorokin | NSV Liit (URS) |
5. | John McCafferty | Iirimaa (IRL) |
5. | Constantin Ciuca | Rumeenia (RUM) |
5. | Otto Babiasch | SÜV (EUA) |
5. | Dong-Kih Choh | Lõuna-Korea (KOR) |
Kukk-kaal (kuni 54 kg)[muuda | muuda lähteteksti]
Koht | Võistleja | Riik |
---|---|---|
1. | Takao Sakurai | Jaapan (JPN) |
2. | Shin-Cho Chung | Lõuna-Korea (KOR) |
3. | Washington Rodríguez | Uruguay (URU) |
3. | Juan Fabila | Mehhiko (MEX) |
5. | Nicolae Puiu | Rumeenia (RUM) |
5. | Fermin Espinosa | Kuuba (CUB) |
5. | Karimu Young | Nigeeria (NGA) |
5. | Oleg Grigorjev | NSV Liit (URS) |
Sulgkaal (kuni 57 kg)[muuda | muuda lähteteksti]
Koht | Võistleja | Riik |
---|---|---|
1. | Stanislav Stepaškin | NSV Liit (URS) |
2. | Anthony Villanueva | Filipiinid (PHI) |
3. | Heinz Schulz | SÜV (EUA) |
3. | Charles Brown | USA (USA) |
5. | Constantin Crudu | Rumeenia (RUM) |
5. | Piotr Gutman | Poola (POL) |
5. | Tun Tin | Birma (BUR) |
5. | José Antonio Duran | Mehhiko (MEX) |
Kergekaal (kuni 60 kg)[muuda | muuda lähteteksti]
Koht | Võistleja | Riik |
---|---|---|
1. | Józef Grudzień | Poola (POL) |
2. | Vilikton Barannikov | NSV Liit (URS) |
3. | Ronald Harris | USA (USA) |
3. | James McCourt | Iirimaa (IRL) |
5. | Stojan Piličev | Bulgaaria (BUL) |
5. | János Kajdi | Ungari (HUN) |
5. | Rodolfo Arpon | Filipiinid (PHI) |
5. | Domingo Barrera | Hispaania (SPA) |
I kergekeskkaal (kuni 63,5 kg)[muuda | muuda lähteteksti]
Koht | Võistleja | Riik |
---|---|---|
1. | Jerzy Kulej | Poola (POL) |
2. | Jevgeni Frolov | NSV Liit (URS) |
3. | Edward Blay | Ghana (GHA) |
3. | Habib Galhia | Tuneesia (TUN) |
5. | Iosif Mihalic | Rumeenia (RUM) |
5. | Vladimír Kučera | Tšehhoslovakkia (CZS) |
5. | João da Silva | Brasiilia (BRA) |
5. | Félix Betancourt | Kuuba (CUB) |
II kergekeskkaal (kuni 67 kg)[muuda | muuda lähteteksti]
Koht | Võistleja | Riik |
---|---|---|
1. | Marian Kasprzyk | Poola (POL) |
2. | Ričardas Tamulis | NSV Liit (URS) |
3. | Silvano Bertini | Itaalia (ITA) |
3. | Pertti Purhonen | Soome (FIN) |
5. | Kichijiro Hamada | Jaapan (JPN) |
5. | Ernest Mabwa | Uganda (UGA) |
5. | Michael Varley | Suurbritannia (GBI) |
5. | Issaka Daboré | Niger (NGR) |
I keskkaal (kuni 71 kg)[muuda | muuda lähteteksti]
Koht | Võistleja | Riik |
---|---|---|
1. | Boriss Lagutin | NSV Liit (URS) |
2. | Joseph Gonzales | Prantsusmaa (FRA) |
3. | Józef Grzesiak | Poola (POL) |
3. | Nojim Maiyegun | Nigeeria (NGA) |
5. | Edward Davies | Ghana (GHA) |
5. | Anthony Barber | Austraalia (AUS) |
5. | Vasile Mirza | Rumeenia (RUM) |
5. | Tom Bogs | Taani (DEN) |
II keskkaal (kuni 75 kg)[muuda | muuda lähteteksti]
Koht | Võistleja | Riik |
---|---|---|
1. | Valeri Popentšenko | NSV Liit (URS) |
2. | Emil Schulz | SÜV (EUA) |
3. | Tadeusz Walasek | Poola (POL) |
3. | Franco Valle | Itaalia (ITA) |
5. | Joseph Darkey | Ghana (GHA) |
5. | Ion Monea | Rumeenia (RUM) |
5. | Ahmed Hassan | ÜAV (UAR) |
5. | Guillermo Salinas | Tšiili (CHI) |
Poolraskekaal (kuni 81 kg)[muuda | muuda lähteteksti]
Koht | Võistleja | Riik |
---|---|---|
1. | Cosimo Pinto | Itaalia (ITA) |
2. | Aleksei Kisseljov | NSV Liit (URS) |
3. | Aleksandǎr Nikolov | Bulgaaria (BUL) |
3. | Zbigniew Pietrzykowski | Poola (POL) |
5. | Jürgen Schlegel | SÜV (EUA) |
5. | František Poláček | Tšehhoslovakkia (CZS) |
5. | Sayed Mersal | ÜAV (UAR) |
5. | Rafael Gargiulo | Argentina (ARG) |
Raskekaal (üle 81 kg)[muuda | muuda lähteteksti]
Koht | Võistleja | Riik või võistkond |
---|---|---|
1. | Joseph Frazier | USA (USA) |
2. | Hans Huber | SÜV (EUA) |
3. | Vadim Jemeljanov | NSV Liit (URS) |
3. | Giuseppe Ros | Itaalia (ITA) |
5. | Athol McQueen | Austraalia (AUS) |
5. | Abdul Rehman | Pakistan (PAK) |
5. | Santiago Lovell | Argentina (ARG) |
5. | Vasile Mariuţan | Rumeenia (RUM) |