2023.–2024. aasta maailma karikasari murdmaasuusatamises
2023.–2024. aasta maailma karikasari murdmaasuusatamises
| |
Eelnev: 2022–2023 | Järgnev: 2024–2025 |
2023.–2024. aasta maailma karikasari murdmaasuusatamises, mida korraldab Rahvusvaheline Suusaliit (FIS), on 43. meeste ja naiste murdmaasuusatamise maailma karikasari.
Hooaeg algas 24. novembril 2023 Soomes Ruka etapiga ja lõppes 17. märtsil 2024 Rootsis Faluni etapiga.
25. oktoobril 2023 tegi FIS otsuse pikendada Venemaa ja Valgevene koondise võistluskeeldu seoses Venemaa sissetungiga Ukrainasse.
Võistluste kalender ja poodiumikohad[muuda | muuda lähteteksti]
Mehed[muuda | muuda lähteteksti]
Individuaalvõistlused[muuda | muuda lähteteksti]
Teatevõistlus[muuda | muuda lähteteksti]
Jrk. nr. | Võistluspaik | Kuupäev | Võistlusala | 1. koht | 2. koht | 3. koht | MK liider |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Gällivare | 3. detsember 2023 | 4 x 7.5 km | Norra Pål Golberg, Martin Løwstrøm Nyenget, Simen Hegstad Krüger, Jan Thomas Jenssen |
Rootsi I, Johan Häggström, Calle Halfvarsson, Leo Johansson Edvin Anger |
Saksamaa Janosch Brugger, Albert Kuchler, Friedrich Moch, Anian Sossau |
Norra |
2. | Oberhof | 21. jaanuar 2024 | 4 x 7.5 km | Norra I Martin Løwstrøm Nyenget, Erik Valnes, Pål Golberg, Johannes Høsflot Klæbo |
Itaalia I Dietmar Nöckler, Elia Barp, Simone Daprà, Federico Pellegrino |
Norra II Håvard Solås Taugbøl, Didrik Tønseth, Simen Hegstad Krüger, Mattis Stenshagen | |
3. | Lahti | 1. märts 2024 | Paarissprint (kl.) | Norra I Pål Golberg, Johannes Høsflot Klæbo |
Norra II Håvard Solås Taugbøl, Even Northug |
Soome I iivo Niskanen, Lauri Vuorinen |
Edetabelid[muuda | muuda lähteteksti]
U23[muuda | muuda lähteteksti]
Allikas: U23 WORLD CUP STANDINGS |
Boonuste paremusjärjestus[muuda | muuda lähteteksti]
Allikas: CROSS-COUNTRY LE GRUYÈRE AOP BONUS |
Auhinnarahad[muuda | muuda lähteteksti]
Allikas: CUP PRIZE MONEY |
Naised[muuda | muuda lähteteksti]
Individuaalvõistlused[muuda | muuda lähteteksti]
Jrk. nr. | Võistluspaik | Kuupäev | Võistlusala | 1. koht | 2. koht | 3. koht | MK liider |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Ruka | 24. november 2023 | Sprint (kl.) | Emma Ribom | Jonna Sundling | Kristine Stavås Skistad | Emma Ribom |
2. | 25. november 2023 | 10 km (kl.) | Ebba Andersson | Rosie Brennan | Frida Karlsson | Frida Karlsson | |
3. | 26. november 2023 | 20 km ühisstart (vaba) | Moa Ilar | Jessie Diggins | Rosie Brennan | ||
4. | Gällivare | 2. detsember 2023 | 10 km (vaba) | Jessie Diggins | Ebba Andersson | Moa Ilar | Jessie Diggins |
5. | Östersund | 9. detsember 2023 | Sprint (kl.) | Emma Ribom | Kristine Stavås Skistad | Linn Svahn | |
6. | 10. detsember 2023 | 10 km (vaba) | Jessie Diggins | Heidi Weng | Victoria Carl | ||
7. | Trondheim | 15. detsember 2023 | Sprint (vaba) | Kristine Stavås Skistad | Linn Svahn | Emma Ribom | |
8. | 16. detsember 2023 | 20 km Skiathlon | Ebba Andersson | Jessie Diggins | Heidi Weng | ||
9. | 17. detsember 2023 | 10 km (kl.) | Victoria Carl | Rosie Brennan | Ebba Andersson | ||
Tour de Ski (30. detsember 2023 - 7. jaanuar 2024) | |||||||
10. | Toblach | 30. detsember 2023 | Sprint (vaba) | Linn Svahn | Jonna Sundling | Kristine Stavås Skistad | Jessie Diggins |
11. | 31. detsember 2023 | 10 km (kl.) | Kerttu Niskanen | Victoria Carl | Jessie Diggins | ||
12. | 1. jaanuar 2024 | 20 km jälitussõit (vaba) | Jessie Diggins | Victoria Carl | Linn Svahn | ||
13. | Davos | 3. jaanuar 2024 | Sprint (vaba) | Linn Svahn | Kristine Stavås Skistad | Jessie Diggins | |
14. | 4. jaanuar 2024 | 20 km jälitussõit (kl.) | Kerttu Niskanen | Rosie Brennan | Jessie Diggins | ||
15. | Val di Fiemme | 6. jaanuar 2024 | 15 km ühisstart (kl.) | Linn Svahn | Frida Karlsson | Katharina Hennig | |
16. | 7. jaanuar 2024 | 10 km ühisstart mäkke tõus (vaba) | Sophia Laukli | Heidi Weng | Delphine Claudel | ||
Tour de Ski – lõplik paremusjärjestus | Jessie Diggins | Heidi Weng | Kerttu Niskanen | Tulemused | |||
17. | Oberhof | 19. jaanuar 2024 | Sprint (kl.) | Linn Svahn | Frida Karlsson | Jonna Sundling | Jessie Diggins |
18. | 20. jaanuar 2024 | 20 km ühisstart (kl.) | Frida Karlsson | Katharina Hennig | Kerttu Niskanen | ||
19. | Goms | 27. jaanuar 2024 | Sprint (vaba) | Linn Svahn | Maja Dahlqvist | Jonna Sundling | |
20. | 28. jaanuar 2024 | 20 km ühisstart (vaba) | Jessie Diggins | Frida Karlsson | Nadine Fähndrich | ||
21. | Canmore | 9. veebruar 2024 | 15 km ühisstart (vaba) | Jessie Diggins | Delphine Claudel | Heidi Weng | |
22. | 10. veebruar 2024 | Sprint (vaba) | Kristine Stavås Skistad | Maja Dahlqvist | Linn Svahn | ||
23. | 11. veebruar 2024 | 20 km ühisstart (kl.) | Frida Karlsson | Kerttu Niskanen | Heidi Weng | ||
24. | 13. veebruar 2024 | Sprint (kl.) | Linn Svahn | Kristine Stavås Skistad | Jonna Sundling | ||
25. | Minneapolis | 17. veebruar 2024 | Sprint (vaba) | Jonna Sundling | Linn Svahn | Kristine Stavås Skistad | |
26. | 18. veebruar 2024 | 10 km (vaba) | Jonna Sundling | Frida Karlsson | Jessie Diggins | ||
27. | Lahti | 2. märts 2024 | 20 km (kl.) | Krista Pärmäkoski | Victoria Carl | Kerttu Niskanen | |
28. | 3. märts 2024 | Sprint (vaba) | Kristine Stavås Skistad | Coletta Rydzek | Maja Dahlqvist | ||
29. | Oslo | 9. märts 2024 | 50 km ühisstart (kl.) | Frida Karlsson | Ebba Andersson | Katharina Hennig | |
30. | Drammen | 12. märts 2024 | Sprint (kl.) | Kristine Stavås Skistad | Linn Svahn | Rosie Brennan | |
31. | Falun | 15. märts 2024 | Sprint (kl.) | Kristine Stavås Skistad | Linn Svahn | Jonna Sundling | |
32. | 16. märts 2024 | 10 km (kl.) | Kerttu Niskanen | Johanna Matintalo | Jonna Sundling | ||
33. | 17. märts 2024 | 20 km ühisstart (vaba) | Jessie Diggins | Heidi Weng | Anne Kjersti Kalvå |
Teatevõistlus[muuda | muuda lähteteksti]
Jrk. nr. | Võistluspaik | Kuupäev | Võistlusala | 1. koht | 2. koht | 3. koht | MK liider |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Gällivare | 3. detsember 2023 | 4 x 7.5 km (kl. + vaba) | Rootsi I Moa Lundgren, Emma Ribom, Ebba Andersson, Moa Ilar |
Saksamaa I Laura Gimmler, Katharina Hennig, Pia Fink, Victoria Carl |
USA Jessica Diggins, Rosie Brennan, Sophia Laukli, Julia Kern |
Rootsi |
2. | Oberhof | 21. jaanuar 2024 | 4 x 7.5 km (kl. + vaba) | Rootsi I Linn Svahn, Frida Karlsson, Ebba Andersson, Jonna Sundling |
Saksamaa I Katherine Sauerbrey, Katharina Hennig, Pia Fink, Victoria Carl |
Soome Johanna Matintalo, Anne Kyllönen, Krista Pärmäkoski, Jasmi Joensuu | |
3. | Lahti | 1. märts 2024 | Paarissprint (kl.) | Rootsi I Jonna Sundling, Linn Svahn |
Soome Krista Pärmäkoski, Johanna Matintalo |
Saksamaa I Katharina Hennig, Laura Gimmler |
Edetabelid[muuda | muuda lähteteksti]
Üldkarikas[muuda | muuda lähteteksti]
Allikas: OVERALL CUP STANDINGS |
Tavadistants[muuda | muuda lähteteksti]
Allikas: DISTANCE CUP STANDINGS |
Sprint[muuda | muuda lähteteksti]
Allikas: SPRINT CUP STANDINGS |
U23[muuda | muuda lähteteksti]
Allikas: U23 WORLD CUP STANDINGS |
Boonuste paremusjärjestus[muuda | muuda lähteteksti]
Allikas: LE GRUYÈRE AOP BONUS TROPHY WOMEN |
Auhinnarahad[muuda | muuda lähteteksti]
Allikas: CUP PRIZE MONEY |
Rahvaste karikas[muuda | muuda lähteteksti]
Üldine[muuda | muuda lähteteksti]Toimunud 53/75 etapist
Allikas: NATIONS CUP |
Mehed[muuda | muuda lähteteksti]Toimunud 27/38 etapist
Allikas: MEN NATIONS CUP |
Naised[muuda | muuda lähteteksti]Toimunud 27/38 etapist
Allikas: WOMEN NATIONS CUP |