2003. aasta kergejõustiku sisemaailmameistrivõistlused
2003. aasta kergejõustiku sisemaailmameistrivõistlused olid 9. sisemaailmameistrivõistlused kergejõustikus, mis toimusid 14.–16. märtsini National Indoor Arenal (nüüdse nimega Barclaycard Arena) Suurbritannias Birminghamis. Võistlustel osales kokku 589 sportlast 133 riigist.
Sisemaailmameistrivõistlustel püstitati üks maailmarekord: Svetlana Feofanova ületas teivashüppes 4,80 m.
Mehed[muuda | muuda lähteteksti]
60 m[muuda | muuda lähteteksti]
Koht | Sportlane | Riik | Tulemus |
---|---|---|---|
1. | Justin Gatlin | USA | 6,46 |
2. | Kim Collins | Saint Kitts ja Nevis | 6,53 (NR) |
3. | Jason Gardener | Suurbritannia | 6,55 |
4. | Mark Lewis-Francis | Suurbritannia | 6,57 |
5. | Gábor Dobos | Ungari | 6,64 |
6. | Jérôme Éyana | Prantsusmaa | 6,64 |
7. | Markus Pöyhönen | Soome | 6,65 |
8. | Deji Aliu | Nigeeria | 6,72 |
200 m[muuda | muuda lähteteksti]
Koht | Sportlane | Riik | Tulemus |
---|---|---|---|
1. | Marlon Devonish | Suurbritannia | 20,62 |
2. | Joseph Batangdon | Kamerun | 20,76 |
3. | Dominic Demeritte | Bahama | 20,92 |
4. | Matic Osovnikar | Sloveenia | 21,17 |
5. | Marco Torrieri | Itaalia | 21,68 |
Allyn Condon | Suurbritannia | DQ |
400 m[muuda | muuda lähteteksti]
Koht | Sportlane | Riik | Tulemus |
---|---|---|---|
1. | Tyree Washington | USA | 45,34 |
2. | Daniel Caines | Suurbritannia | 45,43 |
3. | Paul McKee | Iirimaa | 45,99 (NR) |
3. | Jamie Baulch | Suurbritannia | 45,99 |
5. | David McCarthy | Suurbritannia | 46,61 |
6. | Daniel Batman | Austraalia | 46,67 |
800 m[muuda | muuda lähteteksti]
Koht | Sportlane | Riik | Tulemus |
---|---|---|---|
1. | David Krummenacker | USA | 1.45,69 |
2. | Wilson Kipketer | Taani | 1.45,87 |
3. | Wilfred Bungei | Keenia | 1.46,54 |
4. | Antonio Manuel Reina | Hispaania | 1.46,58 |
5. | Bram Som | Holland | 1.47,00 |
6. | Arnoud Okken | Holland | 1.48,71 |
1500 m[muuda | muuda lähteteksti]
Koht | Sportlane | Riik | Tulemus |
---|---|---|---|
1. | Driss Maazouzi | Prantsusmaa | 3.42,59 |
2. | Bernard Lagat | Keenia | 3.42,62 |
3. | Abdelkader Hachlaf | Maroko | 3.42,71 |
4. | Cornelius Chirchir | Keenia | 3.43,03 |
5. | Ivan Geško | Ukraina | 3.44,56 |
6. | James Nolan | Iirimaa | 3.44,67 |
7. | Andrei Zadorožnõi | Venemaa | 3.44,80 |
8. | Juan Carlos Higuero | Hispaania | 3.44,81 |
3000 m[muuda | muuda lähteteksti]
Koht | Sportlane | Riik | Tulemus |
---|---|---|---|
1. | Haile Gebrselassie | Etioopia | 7.40,97 |
2. | Alberto García | Hispaania | 7.42,08 |
3. | Luke Kipkosgei | Keenia | 7.42,56 |
4. | Jesús España | Hispaania | 7.42,70 |
5. | Abiyote Abate | Etioopia | 7.43,21 |
6. | Gert-Jan Liefers | Holland | 7.44,34 (NR) |
7. | Leonard Mucheru Maina | Keenia | 7.44,83 |
8. | John Mayock | Suurbritannia | 7.45,32 |
60 m tõkkejooks[muuda | muuda lähteteksti]
Koht | Sportlane | Riik | Tulemus |
---|---|---|---|
1. | Allen Johnson | USA | 7,47 |
2. | Anier García | Kuuba | 7,49 |
3. | Liu Xiang | Hiina | 7,52 |
4. | Ladji Doucouré | Prantsusmaa | 7,58 |
5. | Colin Jackson | Suurbritannia | 7,61 |
6. | Stanislavs Olijars | Läti | 7,62 |
7. | Robert Kronberg | Rootsi | 7,67 |
8. | Shaun Bownes | Lõuna-Aafrika Vabariik | 7,67 |
4×400 m teatejooks[muuda | muuda lähteteksti]
Koht | Riik | Sportlased | Tulemus |
---|---|---|---|
1. | Jamaica | Leroy Colquhoun Danny McFarlane Michael Blackwood Davian Clarke |
3.04,21 (NR) |
2. | Suurbritannia | Jamie Baulch Timothy Benjamin Cori Henry Daniel Caines |
3.06,12 |
3. | Poola | Rafał Wieruszewski Grzegorz Zajączkowski Marcin Marciniszyn Marek Plawgo |
3.06,61 |
USA | James Davis Jerome Young Milton Campbell Tyree Washington |
DQ | |
Venemaa | Oleg Mišukov Aleksandr Ussov Andrei Rudnitski Dmitri Bogdanov |
DQ |
Kõrgushüpe[muuda | muuda lähteteksti]
Koht | Sportlane | Riik | Tulemus |
---|---|---|---|
1. | Stefan Holm | Rootsi | 2,35 |
2. | Jaroslav Rõbakov | Venemaa | 2,33 |
3. | Henadz Maroz | Valgevene | 2,30 |
4. | Dragutin Topić | Serbia ja Montenegro | 2,30 |
5. | Mark Boswell | Kanada | 2,25 |
6. | Tomáš Janku | Tšehhi | 2,25 |
7. | Staffan Strand | Rootsi | 2,25 |
8. | Andri Sokolovskõi | Ukraina | 2,25 |
Teivashüpe[muuda | muuda lähteteksti]
Koht | Sportlane | Riik | Tulemus |
---|---|---|---|
1. | Tim Lobinger | Saksamaa | 5,80 |
2. | Michael Stolle | Saksamaa | 5,75 |
3. | Rens Blom | Holland | 5,75 (NR) |
4. | Vassili Gorškov | Venemaa | 5,70 |
5. | Derek Miles | USA | 5,70 |
6. | Viktor Tšistiakov | Austraalia | 5,60 (=AR) |
7. | Romain Mesnil | Prantsusmaa | 5,60 |
8. | Giuseppe Gibilisco | Itaalia | 5,40 |
Kaugushüpe[muuda | muuda lähteteksti]
Koht | Sportlane | Riik | Tulemus |
---|---|---|---|
1. | Dwight Phillips | USA | 8,29 |
2. | Yago Lamela | Hispaania | 8,28 |
3. | Miguel Pate | USA | 8,21 |
4. | Luis Felipe Méliz | Kuuba | 8,01 |
5. | Volodõmõr Zjuskov | Ukraina | 8,00 |
6. | Petar Datšev | Bulgaaria | 7,79 |
7. | Salim Sdiri | Prantsusmaa | 7,63 |
Bogdan Țăruș | Rumeenia | DQ |
Kolmikhüpe[muuda | muuda lähteteksti]
Koht | Sportlane | Riik | Tulemus |
---|---|---|---|
1. | Christian Olsson | Rootsi | 17,70 |
2. | Walter Davis | USA | 17,35 |
3. | Yoelbi Quesada | Kuuba | 17,27 |
4. | Jonathan Edwards | Suurbritannia | 17,19 |
5. | Timothy Rusan | USA | 16,88 |
6. | Jadel Gregório | Brasiilia | 16,86 |
7. | Alaksandr Hłavacki | Valgevene | 16,66 |
8. | Marian Oprea | Rumeenia | 16,59 |
Kuulitõuge[muuda | muuda lähteteksti]
Koht | Sportlane | Riik | Tulemus |
---|---|---|---|
1. | Manuel Martínez | Hispaania | 21,24 |
2. | John Godina | USA | 21,23 |
3. | Juri Bilonog | Ukraina | 21,13 |
4. | Arsi Harju | Soome | 20,96 |
5. | Justin Anlezark | Austraalia | 20,65 |
6. | Tepa Reinikainen | Soome | 20,59 |
7. | Milan Haborák | Slovakkia | 20,21 |
8. | Joachim Olsen | Taani | 20,12 |
Seitsmevõistlus[muuda | muuda lähteteksti]
Koht | Sportlane | Riik | Tulemus |
---|---|---|---|
1. | Tom Pappas | USA | 6361 |
2. | Lev Lobodin | Venemaa | 6267 |
3. | Roman Šebrle | Tšehhi | 6196 |
4. | Jón Arnar Magnússon | Island | 6185 |
5. | Tomáš Dvořák | Tšehhi | 6005 |
6. | Aleksandr Pogorelov | Venemaa | 5999 |
7. | Laurent Hernu | Prantsusmaa | 5988 |
Erki Nool | Eesti | Katkestas |
Naised[muuda | muuda lähteteksti]
60 m[muuda | muuda lähteteksti]
Koht | Sportlane | Riik | Tulemus |
---|---|---|---|
1. | Žanna Block | Ukraina | 6,46 (NR) |
2. | Angela Williams | USA | 7,16 |
3. | Torri Edwards | USA | 7,17 |
4. | Merlene Ottey | Sloveenia | 7,20 |
5. | Karin Mayr-Krifka | Austria | 7,23 |
6. | Marina Kislova | Venemaa | 7,26 |
7. | Joice Maduaka | Suurbritannia | 7,34 |
8. | Savatheda Fynes | Bahama | Ei startinud |
200 m[muuda | muuda lähteteksti]
Koht | Sportlane | Riik | Tulemus |
---|---|---|---|
1. | Muriel Hurtis-Houairi | Prantsusmaa | 22,54 |
2. | Anastassija Kapatšinskaja | Venemaa | 22,80 |
3. | Juliet Campbell | Jamaica | 22,81 |
4. | Cydonie Mothersill | Kaimanisaared | 23,18 |
5. | Natallia Safronnikava | Valgevene | 23,61 |
Michelle Collins | USA | DQ |
400 m[muuda | muuda lähteteksti]
Koht | Sportlane | Riik | Tulemus |
---|---|---|---|
1. | Natalja Nazarova | Venemaa | 50,83 |
2. | Christine Amertil | Bahama | 51,11 (NR) |
3. | Grit Breuer | Saksamaa | 51,13 |
4. | Catherine Murphy | Suurbritannia | 51,99 |
5. | Monique Hennagan | USA | 52,08 |
6. | Svjatlana Vusovitš | Valgevene | 52,72 |
800 m[muuda | muuda lähteteksti]
Koht | Sportlane | Riik | Tulemus |
---|---|---|---|
1. | Maria Mutola | Mosambiik | 1.58,94 |
2. | Stephanie Graf | Austria | 1.59,39 |
3. | Mayte Martínez | Hispaania | 1.59,53 (NR) |
4. | Jolanda Čeplak | Sloveenia | 1.59,54 |
5. | Joanne Fenn | Suurbritannia | 1.59,95 |
Jekaterina Puzanova | Venemaa | DQ |
1500 m[muuda | muuda lähteteksti]
Koht | Sportlane | Riik | Tulemus |
---|---|---|---|
1. | Regina Jacobs | USA | 4.01,67 CR |
2. | Kelly Holmes | Suurbritannia | 4.02,66 (NR) |
3. | Jekaterina Rozenberg | Venemaa | 4.02,80 |
4. | Natalja Gorelova | Venemaa | 4.06,18 |
5. | Irina Lištšõnska | Ukraina | 4.07,19 |
6. | Elena Antoci | Rumeenia | 4.07,44 |
7. | Alesia Turava | Valgevene | 4.08,20 |
8. | Hasna Benhassi | Maroko | 4.09,03 |
3000 m[muuda | muuda lähteteksti]
Koht | Sportlane | Riik | Tulemus |
---|---|---|---|
1. | Berhane Adere | Etioopia | 8.40,25 |
2. | Marta Domínguez | Hispaania | 8.42,17 |
3. | Meseret Defar | Etioopia | 8.42,58 |
4. | Zahra Ouaziz | Maroko | 8.49,50 |
5. | Zhor El Kamch | Maroko | 8.49,65 |
6. | Galina Bogomolova | Venemaa | 8.50,62 |
7. | Benita Johnson | Austraalia | 8.51,62 |
8. | Maria Cristina Grosu-Mazilu | Rumeenia | 8.58,65 |
60 m tõkkejooks[muuda | muuda lähteteksti]
Koht | Sportlane | Riik | Tulemus |
---|---|---|---|
1. | Gail Devers | USA | 7,81 |
2. | Glory Alozie | Hispaania | 7,90 |
3. | Melissa Morrison-Howard | USA | 7,92 |
4. | Lacena Golding-Clarke | Jamaica | 7,92 |
5. | Linda Ferga-Khodadin | Prantsusmaa | 7,95 |
6. | Brigitte Foster-Hylton | Jamaica | 7,96 |
7. | Susanna Kallur | Rootsi | 7,97 |
8. | Patricia Girard | Prantsusmaa | 8,02 |
4×400 m teatejooks[muuda | muuda lähteteksti]
Koht | Riik | Sportlased | Tulemus |
---|---|---|---|
1. | Venemaa | Natalja Antjuhh Julija Petšonkina Olesja Zõkina Natalja Nazarova |
3.28,45 |
2. | Jamaica | Ronetta Smith Sheryl Morgan Cori Henry Sandie Richards |
3.31,23 |
3. | USA | Monique Hennagan Meghan Addy Brenda Taylor Mary Wineberg |
3.31,69 |
4. | Suurbritannia | Jennifer Meadows Danielle Halsall Amy Spencer Catherine Murphy |
3.32,18 (NR) |
5. | Ukraina | Antonina Jefremova Tetjana Debela Natalija Žuravljova-Vdovitšenko Natalija Makuhh |
3.36,18 |
Kõrgushüpe[muuda | muuda lähteteksti]
Koht | Sportlane | Riik | Tulemus |
---|---|---|---|
1. | Kajsa Bergqvist | Rootsi | 2,01 |
2. | Jelena Jelessina | Venemaa | 1,99 |
3. | Anna Tšitšerova | Venemaa | 1,99 |
4. | Blanka Vlašić | Horvaatia | 1,96 |
5. | Irina Mihhaltšenko | Ukraina | 1,96 |
5. | Ruth Beitia | Hispaania | 1,96 (NR) |
7. | Tisha Waller | USA | 1,96 |
8. | Inga Babakova | Ukraina | 1,92 |
Teivashüpe[muuda | muuda lähteteksti]
Koht | Sportlane | Riik | Tulemus |
---|---|---|---|
1. | Svetlana Feofanova | Venemaa | 4,80 (MR) |
2. | Jelena Issinbajeva | Venemaa | 4,60 |
3. | Monika Pyrek | Poola | 4,45 |
4. | Kellie Suttle | USA | 4,45 |
5. | Annika Becker | Saksamaa | 4,45 |
6. | Tanja Stefanova | Bulgaaria | 4,35 |
6. | Anna Rogowska | Poola | 4,35 |
Vanessa Boslak | Prantsusmaa | Ei ületanud algkõrgust |
Kaugushüpe[muuda | muuda lähteteksti]
Koht | Sportlane | Riik | Tulemus |
---|---|---|---|
1. | Tatjana Kotova | Venemaa | 6,84 |
2. | Inessa Kravets | Ukraina | 6,72 |
3. | Maurren Higa Maggi | Brasiilia | 6,70 (AR) |
4. | Olga Rubljova | Venemaa | 6,68 |
5. | Níki Xánthou | Kreeka | 6,47 |
6. | Stilianí Pilátou | Kreeka | 6,47 |
7. | Anju Bobby George | India | 6,40 |
8. | Tünde Vaszi | Ungari | 6,39 |
Kolmikhüpe[muuda | muuda lähteteksti]
Koht | Sportlane | Riik | Tulemus |
---|---|---|---|
1. | Ashia Hansen | Suurbritannia | 15,01 |
2. | Françoise Mbango Etone | Kamerun | 14,88 (AR) |
3. | Kéné Ndoye | Senegal | 14,72 (NR) |
4. | Anna Pjatõhh | Venemaa | 14,35 |
5. | Magdelín Martínez | Itaalia | 14,32 |
6. | Carlota Castrejana | Hispaania | 14,32 (NR) |
7. | Baya Rahouli | Alžeeria | 14,31 (NR) |
8. | Adelina Gavrila | Rumeenia | 13,92 |
Kuulitõuge[muuda | muuda lähteteksti]
Koht | Sportlane | Riik | Tulemus |
---|---|---|---|
1. | Irina Koržanenko | Venemaa | 20,55 CR |
2. | Nadzeja Ostaptšuk | Valgevene | 20,31 |
3. | Astrid Kumbernuss | Saksamaa | 19,86 |
4. | Vita Pavlõsh | Ukraina | 19,73 |
5. | Svetlana Kriveljova | Venemaa | 19,57 |
6. | Yumileidi Cumbá | Kuuba | 19,19 |
7. | Janina Pravalinskaja | Valgevene | 18,94 |
8. | Assunta Legnante | Itaalia | 18,20 |
Viievõistlus[muuda | muuda lähteteksti]
Koht | Sportlane | Riik | Tulemus |
---|---|---|---|
1. | Carolina Klüft | Rootsi | 4933 (CR, NR) |
2. | Natallja Sazanovitš | Valgevene | 4715 |
3. | Marie Collonvillé | Prantsusmaa | 4644 (NR) |
4. | Sonja Kesselschläger | Saksamaa | 4498 |
5. | Naide Gomes | Portugal | 4476 |
6. | Katja Keller | Saksamaa | 4430 |
7. | Marjna Brežina | Ukraina | 4313 |
Anžela Atrošhenko | Türgi | Katkestas |
Medalitabel[muuda | muuda lähteteksti]
Koht | Riik | Kuld | Hõbe | Pronks | Kokku |
---|---|---|---|---|---|
1 | USA | 8 | 3 | 4 | 15 |
2 | Venemaa | 5 | 5 | 2 | 12 |
3 | Rootsi | 4 | 0 | 0 | 4 |
4 | Suurbritannia | 2 | 3 | 2 | 7 |
5 | Etioopia | 2 | 0 | 1 | 3 |
Prantsusmaa | 2 | 0 | 1 | 3 | |
7 | Hispaania | 1 | 4 | 1 | 6 |
8 | Saksamaa | 1 | 1 | 2 | 4 |
9 | Ukraina | 1 | 1 | 1 | 3 |
Jamaica | 1 | 1 | 1 | 3 | |
11 | Mosambiik | 1 | 0 | 0 | 1 |
12 | Valgevene | 0 | 2 | 1 | 3 |
13 | Kamerun | 0 | 2 | 0 | 2 |
14 | Keenia | 0 | 1 | 2 | 3 |
15 | Bahama | 0 | 1 | 1 | 2 |
Kuuba | 0 | 1 | 1 | 2 | |
17 | Austria | 0 | 1 | 0 | 1 |
Taani | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Saint Kitts ja Nevis | 0 | 1 | 0 | 1 | |
20 | Poola | 0 | 0 | 2 | 2 |
21 | Brasiilia | 0 | 0 | 1 | 1 |
Tšehhi | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Iirimaa | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Maroko | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Holland | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Hiina | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Senegal | 0 | 0 | 1 | 1 |